Opis:Cyklady 1992, str. 244, stan db
Autor rozważa fundamentalny dla dzisiejszej refleksji naukowej problem miejsca człowieka w dziejach Wszechświata. Poszukuje odpowiedzi na najbardziej frapujące pytania: Jakie początkowe warunki musiała spełniać materia, aby mógł powstać Wszechświat? Jakie niezwykłe zbiegi okoliczności umożliwiały pojawienie się w nim życia i człowieka?
W jaki sposób kolejne etapy ewolucji jądrowej, atomowej, molekularnej i bi (...)
Opis:WTKKŚ 1988, str. 164, stan db
Są u nas siły, sprzeciwiające się publikacji książek w rodzaju rozrachunkowych „Dzieci Arbatu", pod pozorem, że idzie o wewnętrzne sprawy ościennego państwa, nie zaś o tutejsze. Jednakże od chwili, gdy Słowacki napisał: „Pierwsza kibitko ruska!" - zsyłka stała się elementem naszej własnej historii, weszła do narodowego śpiewnika strofami „Nie dbam, jaka spadnie kara"...
Do opisu tych dziejów dołącza dziś tekst Ad (...)
Opis:1996, str. 122, stan db
Z przyjemnością polecam ten praktyczny poradnik stosowania układów Polarity w życiu codziennym. Po długich latach studiowania, uczenia się i nauczania wielu różnych technik medycyny naturalnej i samoleczenia, niezmiennie uważam Polarity za swoją ulubioną metodę. Jest prosta, łatwa, bezpieczna i skuteczna. Wielokrotnie byłam sama zaskakiwana jej efektami. Każdy może ją stosować z uwagą i miłością, najlepiej w gronie przy (...)
Opis:TUKAN REMY 1995, str. 212, stan db
Obecnie prezentowana publikacja Tadeusza Piaskowskiego "Medycyna Natury. Fakty i hipotezy" zawiera zwięzłą i uaktualnioną analizę metod psychotronicznych, stosowanych w diagnostyce, profilaktyce i terapii, uwzględniającą własne wieloletnie spostrzeżenia. Podkreśla się w niej także sporadycznie poruszane w publikacjach zagadnienia zagrożeń i kontrowersji, narastających wokół psychotroniki, praktykowanej bez na (...)
Opis:Ossolineum 1982, str. 202, stan db
Spis treści
Wstęp
1. Pseudohistoria nauki
2. Nauka na manowcach
3. Nauka przeciw autorytetom
4. Nauka wobec nieznanego
5. Nauka i pseudonauka
Literatura
Indeks nazwisk
Opis:ZNAK 1992, str. 112, stan db
EWA SZUMAŃSKA, popularna dziennikarka radiowa (m.in. znana jako Młoda Lekarka), publicystka „Tygodnika Powszechnego", autorka wielu książek, tym razem dzieli się z czytelnikami bardzo osobistymi refleksjami na temat najważniejszych w jej życiu ludzi, spotkań, wydarzeń - nazwanych przez nią „obecnościami". We wstępie do książki pisze:
„... dochodzę do wniosku, że całe moje życie składało się z takich mocno zasygnal (...)
Opis:Halart 2005, str. 292, stan db
Poliseksualny bohater Pozytywnych zmaga się z chorobą w hipersterylnym "zdrowym" świecie. W Warszawie. Prowadząc rozrywkowe życie w modnych klubach niespodziewanie zostaje "trafiony". Poppersa zamienia na kroplówkę, a vip-room na izolatkę. Pomimo "wyroku" wyciąga z szafy czerwone szpilki i zdejmuje z wieszaka zapomniane boa. Powieść w sposób zabawny relacjonuje oraz analizuje współczesne wydarzenia polityczne, go (...)
Opis:halart 2006, str. 342, stan db
Bandycko-seksualne przypadki 36 letniego aktora i 16 letniego hydraulika na tle panoramy PRL-u. ówczesne życie salonowe Warszawy oraz szokujące erotyczne za więziennym murem. A zarazem historia 10 i pół roku walki napiętnowanego inteligenta ze społecznością więźniów oraz więziennymi władzami (w jakiejś mierze walki z Systemem). zbrodnia i... była wielkim bestsellerem 1988 roku, okrojona o połowę przez dogorywając (...)
Opis:Halart 2006, str. 140, stan db+
Jeszcze jedna książka o polskim papieżu. Krytyczna minipowieść o tzw. pokoleniu Dżej Pi Tu. Obraz społeczeństwa polskiego w Krakowie zestawiony z obrazem medialnym, wszechobecne stacje telewizyjne, okno na Franciszkańskiej, Marsze Milczenia, Mecze Pokoju, Czarny Internet i wiele innych zbiorowych akcji. 1 kwietnia 2005 (w wigilię śmierci papieża) główny bohater ateista przyjeżdża na stypendium do ukochanego mias (...)