Opis:PODWÓJNA SIŁA ANTYOKSYDANTÓW
NIE JESTEŚ BEZBRONNY W WALCE Z WOLNYMI RODNIKAMI
Wolne rodniki, czyli "reaktywne formy tlenu". Pod tym terminem kryją różnorakie związki zawierające tlen, które wyjątkowo chętnie (i na dodatek błyskawicznie) wchodzą w reakcje z innymi substancjami (tłuszczami, białkami, kwasem nukleinowym...) i mogą je silnie uszkadzać. Nawet prowadzić do śmierci komórek. Wolne rodniki uważa się za jedną z głównych przyczy (...)
Opis:Holistyczne spojrzenie na zdrowie
Holistyczne podejście do człowieka to poszukiwanie równowagi na wielu poziomach. Styl życia, zdrowie, dieta, ćwiczenia fizyczne, ale także umysł, sztuka i natura łączą się i przenikają wszystkie aspekty życia.
W Nature’s Sunshine również patrzymy na każdego jako całość. Optymalnie włączone w nasze codzienne życie związki z naturą, wodą, czystym powietrzem, jasnym i spokojnym umysłem oraz czystym duchem są d (...)
Opis:Uniwersalny wąż z poliestru, bezhalogenowy, służący do wiązania przewodów, chroni kable przed mechanicznymi uszkodzeniami.
Pleciona struktura pozwala łączyć różne kable w jedną wiązkę, daje dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniami , łatwe w montażu.
Stała temperatura pracy: od -50ºC do +150ºC krótkotrwale do +170ºC
Materiał: poliester
Kolor: czarny,
Wielkość nominalna: 10,00
min. Ø [mm]: 7,00
max. Ø [mm]: 15,0 (...)
Opis:Agencja Turystyczno-Wydawnicza „Biebrza" 2002, str. 128, stan bdb
Albo taki moment rajowy: Biebrza skuta lodem, wieczór. Księżyc na pustym niebie skrzy się, aż ścieka srebrem. I nagle słyszę między trzcinowiskami: pląsze głos pieśniowy. Wraca jakiś wędkarz zapóźniony, na pewno z udanym połowem. A może i nie, może tak to noc biebrzańska, księżycowa go podnieciła. Tylko rzewne echo niesie się po srebrzysto-białym pustkowiu.
Szczęśliwi ludzie zn (...)
Opis:PWN 1988, str. 248, stan db
W zawartości tej książki znajdzie Czytelnik zasadniczo odmienną od dotychczasowych teorię wiersza, którego istotę sprowadzono do sposobu segmentacji tekstu, dokonywanej arbitralnie. Skoro o wierszu — takie jest nasze przekonanie — można mówić zasadnie tylko w kategoriach prozodycznej delimitacji tekstu, to pojawić się muszą dwa ważne dla teorii wiersza pytania:
1. Czym różni się segmentacja wierszowa od innych typ (...)
Opis:PIW 1965, str. 340, stan db [zakurzona, nieaktualne pieczątki]
„Gdyby z kolei zadać pytanie, jaka spośród chorób duszy zajmuje pierwsze miejsce ze względu na swą szkodliwość, tę wielką, choć otoczoną blaskiem niesławy, chwalę przyznałbym bez żadnego wahania niepowściągliwości języka. Nie jest to choroba ani prosta, ani też nowa; łączy w sobie wszystkie ułomności charakteru. Kie istniało jeszcze dotąd pokolenie o tak zdrowych obyczajach, żeby n (...)
Opis:Z 71 RYCINAMI W TEKŚCIE I 1 MAPA
Wiedza 1948, str. 154, stan db-, podniszczona okładka, nieaktualne pieczatki
TREŚĆ
Magnesy naturalne i sztuczne
Pole magnetyczne
Pole magnetyczne ziemskie
Pomiary magnetyczne bezwzględne
Zmiany magnetyzmu ziemskiego
Mapy magnetyczne
Współpraca międzynarodowa nad zagadnieniem magnetyzmu ziemskiego.
Obserwatorium Magnetyczne w Świdrze pod Warszawą
Opis:produkt niedostępny w bieżącej sprzedaży, prosimy o kontakt telefoniczny...
· Działa jako środek antydepresyjny
· Usuwa napięcie nerwowe, uczucie trwogi
· Zapewnia głęboki sen
· Zmniejsza apetyt
Opis:produkt niedostępny w bieżącej sprzedaży, prosimy o kontakt telefoniczny...
· Działa jako środek antydepresyjny
· Usuwa napięcie nerwowe, uczucie trwogi
· Zapewnia głęboki sen
· Zmniejsza apetyt
Opis:WP 1960, str. 486, stan db
Ewa Lips opisuje życie Indianina od narodzin aż do śmierci. Opisuje towarzyszące na wszystkich etapach życia obrzędy, ceremonie, przybliża zwyczaje kulturę i wierzenia odkrywając przed czytelnikiem dzieje Indian przed pojawieniem się na ich ziemiach białego człowieka. Autorka, profesor uniwersytetu w Lipsku i uczestniczka wielu ekspedycji badawczych, nie tylko prezentuje w tej pracy wiedzę ale i wrażliwość oraz głębo (...)
Opis:Wydawnictwo Górnicze 1997, stan db+
Stare fotografie mają dziś dla nas nieodparty urok. Konkurs „Górnictwo w starej fotografii” zorganizowany w 1997 roku przez „Trybunę Górniczą” pomógł wydobyć na światło dzienne fotografie z rodzinnych archiwów górników, ilustrujące ich życie i pracę, zebrać indywidualne wspomnienia. Zawarty w niniejszym albumie plon konkursu uzupełniony został o archiwalne zdjęcia ze zbiorów Muzeum Górnictwa Węglowego w Za (...)