Opis:Bellona 2011, str. 414, bdb
Piękna epoka, inteligentne i piękne kobiety. Dwudziestolecie międzywojenne to prawdziwy raj dla historyka, to czasy kiedy w życiu publicznym pojawiły się wielkie indywidualności, barwne postacie, niezapomniane osobowości. Sławomir Koper kontynuuje wątek życia prywatnego elit II Rzeczypospolitej i tym razem zajął się osobami kobiet odgrywających w tych czasach znaczącą rolę. I nie ogranicza się włącznie do osób naj (...)
Opis:Bellona 2009, str. 372, stan bdb
W tradycyjnej historiografii polskiej brakowało miejsca na przeżycia miłosne. Liczył się patriotyzm, męstwo wojenne i wielkość dawnej Rzeczypospolitej. A przecież Polskę dawnych wieków zamieszkiwali ludzie z krwi i kości, którym nieobce były miłosne uniesienia. To samo dotyczyło rodów królewskich, wśród których nie brakowało romansów, tak charakterystycznych dla epoki renesansu i baroku. Dzisiaj, gdy historia o (...)
Opis:WNT 1982, str. 300, stan db
W książce omówiono podstawowe zagadnienia z mechaniki odkształceń plastycznych, ze szczególnym uwzględnieniem występującego stanu naprężenia i odkształcenia W spotykanych procesach technologicznych oraz metod obliczania i wyznaczania sił i pracy odkształcenia plastycznego.
Książka jest przeznaczona dla inżynierów technologów zajmujących się obróbką plastyczną metali oraz dla studentów wydziałów mechanicznych techno (...)
Opis:Marki-Struga 1991, str. 26, stan db
SPIS TREŚCI
Tło historyczne i biograficzne
Osobowość wychowawcy
I. Cechy osobowości
1. Dobroć
2. Cierpliwość
3. Empatia
4. Bezinteresowność .
5. Wesołe usposobienie
6. Pracowitość
7. Długomyślność
II. Dojrzała religijność
Bibliografia
Przypisy
*
Opis:WAiF 1978, str. 233, stan db
Spis treści
SZTUKA PRZEDROMAŃSKA
Architektura
Rzeźba
Malarstwo książkowe.
Rzemiosło artystyczne .
Sztuka grodów i podgrodzi
SZTUKA ROMAŃSKA
Sztuka wczesnoromańska do początku XII wieku
Architektura
Malarstwo miniaturowe
Rzemiosło artystyczne
Sztuka romańska w XII wieku.
Architektura.
Rzeźba ornamentalno-zoomorficzna
Rzeźba figuralna
Inne dekoracje figuralne z drugiej połowy XII wieku
Malarstwo min (...)
Opis:WiŻ 2011, str. 96, stan db, nieaktualna pieczątka
Nauczenie się jazdy na nartach w ciągu weekendu może wydać Ci się nierealne, lecz narciarstwo jest w rzeczywistości znacznie prostsze niż mógłbyś się spodziewać. Dzięki niezwykle czytelnym i zwięźle opisanym zdjęciom, które możesz przeanalizować w domu, książka ta pomoże Ci przygotować się do szusowania po pokrytych śniegiem stokach. Znajdziesz w niej także niezbędne wiadomości o górach. Dzięki (...)
Opis:Czytelnik 1996, str. 438, stan bdb
Powieści "Tajemnica Edwina Drooda" zmarły w 1870 r. Charles Dickens nie dokończył. Nie zostawił też żadnych wskazówek co do fabularnego rozwiązania zagadki kryminalnej.
Co zatem stało się z Edwinem Droodem?
Carlo Fruttero i Franco Lucentini, dwaj znani współcześni pisarze włoscy, odwołali się do pomocy największych autorytetów kryminalistyki. Na wyimaginowany kongres do Rzymu przyjeżdżają: Sherlock Holm (...)
Opis:Oryginalny szwajcarski Power Si+ płyn 500 ml
W litrze preparatu Power SI+ znajduje się ok. 1500 mg krzemionki organicznej. Barwa płynu klarowna, przezroczysta.
Poziom pierwiastka młodości można podnieść stosując dietę bogatą w produkty takie jak: owies, jęczmień, żyto, skrzyp polny czy rośliny strączkowe.
Można, ale tylko w teorii. Krzem jest bowiem tym składnikiem w ludzkiej diecie, którego ilość drastycznie zmalała z powodu nowoczesnego (...)
Opis:PWN 1986, str. 174, stan db, podpis
Esej z pogranicza historii i socjologii kultury oraz nauki o moralności. Autorka analizuje koncepcję ethosu (rozumianego jako styl życia jakiejś społeczności, ogólna orientacja jakiejś kultury , przyjęta przez nią hierarchia wartości) rycerskiego i jego odmiany w historii. Dokonuje przeglądu wzorów rycerskich począwszy od ethosu starożytnej Grecji i Sparty, następnie Germanów, rycerzy średniowiecznych, wyw (...)
Opis:PWRiL 1987, str. 240, stan db
Wielowiekowe doświadczenia kulinarne, pozostając pod wpływem warunków klimatycznych i geograficznych, do dziś zachowały się w narodowej kuchni ormiańskiej. W przedstawionym tu zbiorze potraw znajduje się wiele przepisów na stare, tradycyjne dania i słodycze kuchni ormiańskiej, które wzięto z zasobów muzeum Matenadaranu, jak też kilkadziesiąt przepisów na potrawy wschodnie, które od dawna weszły do tradycyjnego men (...)